Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky z mého chovu

15. 9. 2008
Dne 10.8.2008 jsem v Přerově zakoupil překrásného samečka kakariki červenočelého, který se nádherně barevně hodí k jedné mé samičce, která je podobně vybarvena.

Obrazek

14.9.2008 jsem si svoji kolekci rozšířil o nový druh, který jsem zakoupil na burze v Přerově. Jedná se o aymary pruhované v přírodním zbarvení, které jsem zakoupil od mého známého, který se na tento druh specializuje a dokonce své aymary vystavoval na naši největší výstavě Exota Olomouc. Tito ptáci se hodí pro začínající chovatele svou nenáročností. Nejsou nároční na prostor a ani na stravu a jejich velkou výhodou je, že jsou velmi tiší. Prakticky je skoro vůbec neslyšíte. Jsou to velmi klidní ptáčci a z toho usuzuji, že se dobře budou hodit i jako domácí mazlíčci. Časem bych si rád pořídil ještě modré barevné variace tohoto druhu.

Obrazek

Další fotografie naleznete zde.

Moje chovatelská sezóna s agapornisi stále pokračuje. Momentálně mám ještě 17 mláďat v budkách a dvě páry mají po 6 vajíčkách. Konečně jsem se dočkal odchovu tmavomodrých 2f fialových mláďat, která můžete vidět přímo na fotografii. Dnešním dnem jsem mláďata pozoroval poprvé mimo budku a jsou opravdu překrásná.

Obrazek

Dalším mým velkým úspěchem jsou papoušci senegalští, kde jeden z mých párů sedí na 4 plných vajíčkách. Jeden zárodek ve vajíčku bohužel odumřel, ale další tři se nádherně vyvíjejí. Předpokládané líhnutí je 17.9.2008.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář